lifestyle

Co oglądać jesienią? 13 filmów, które warto zobaczyć

Co oglądać jesienią?

Tak, to już jest  gorący temat. Przedstawiam wam  listę filmów,  które zrobiły na mnie wrażenie w ostatnim roku. Nie są to nowości,
niektóre z nich widziałam dawno temu, mimo to, nadal pamiętam o nich i chętnie wracam. To takie kino, które nie marnuje czasu. Uwielbiam i wam serdecznie polecam!

Let’s start!

1. „Ścieżki” , 2013 z Mią Wasikowską

Ta historia wydarzyła się naprawdę. Pewna dziewczyna postanowiła, ze stadem wielbłądów przejść przez Australię. W filmwebie jest jakaś średna recenzja. Ja byłam tym filmem totalnie oczarowana. Prawdę mówiąc to zrobił na mnie kolosalne wrażenie. Zdjęcia i Mia Wasikowska i wątek podążania za swoim marzeniem. Film drogi i odwagi ;).
Oglądałam z wypiekami na twarzy.
Tu macie zwiastun.

Co oglądać jesienią?

2.”Wspaniała”, 2012

O czym marzy dziewczyna? O pisaniu na maszynie 😉
To francuska komedia z  Romain’em Duris’em. Wizualna uczta dla oka, bajkowy klimat. Historia nie jest jakoś skomplikowana, ale zabawna i bardzo przyjemnie się to ogląda.

Co oglądać jesienią?
Zwiastun tutaj.

3.”Smak życia”, 2002

Wszystkie 3 części. Podróż po Europie, studencka beztroska i przyjaźń na całe życie. Znowu francuski film i znowu Romain Duris.
Pierwszą część widziałam jak sama byłam na studiach i wybierałam się na Erasmusa, kolejna „zaczyna się prawdziwe życie” i trzecia czyli „dorosłe życie nie zawsze jest kolorowe”.

co oglądać jesienią?

4. „Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie”, 2016

Pewnie wszyscy już to widzieliście. Tym razem włoski film z Kasią Smutniak. Grupa przyjaciół spotyka się na kolacji u jednej z par. I zaczyna się: co by było jakbyśmy zaczęli zaglądać sobie w telefony? Jakieś tajemnice?
Ha, bardzo fajne kino!

Co oglądać jesienią?

5. „Spadkobiercy” 2011 z Georgem Clooneyem.

To moja ulubiona rola Clooney. Jego bohater jest wyjątkowy: dobry i mądry. Życzyłabym sobie więcej takich bohaterów.
Wdowiec ma do ogarnięcia wiele spraw po śmierci żony. Akcja dzieje się na Hawajach, cóż dodać? Jest pięknie i wzruszająco.
Co oglądać jesienią?

6.The only living boy in New York”, 2017

Lubię filmy z Nowym Jorkiem w tle. To miasto totalnie skradło moje serce i czasem specjalnie szukam filmów, których akcja dzieje się w NY- żeby sobie popatrzeć.
Jednak to tylko jeden plus tego filmu: jest jeszcze Pierce Brosnan i Jeff Bridges i historia, która jest nie do przewidzenia. Głównym bohaterem jest młody chłopak, trochę zagubiony, trochę szukający. Młody intelektualista szukający swojej drogi.
co oglądać jesienią?
7. „Wesele w Sorento”,2012

Ach ten Pierce Brosnan, jest jak dobre wino! Im starszy tym lepszy. Do tego dodać włoskie klimaty, gaje cytryn i wątek miłosny. Przemiły film duńskiej reżyserki Susanne Bier. Cudna rozrywka. Widziałam kilka razy.

Co oglądać jesienią?

8. „Kawalerskie życie”, 2017
Kino, które nie pozostawia obojętnym. Ma w sobie jakiś taki pozytywny ładunek. Co prawda historia nie jest lekka. Jak to w życiu bywa. Pewien wdowiec wraz z synem nastolatkiem przeprowadza się do L.A żeby zacząć nowe życie.

Mądry film o tym jak bywa trudno,ale też o tym jak z tego wyjść.I o bliskości.
Piękny.

Co oglądać jesienią?

9,10,11. „Przed wschodem słońca” 1995, „Przed zachodem słońca”2004  ,„Przed północą” 2013

Ethan Hawke i Julie Delphy. Zaczyna się w latach 90tych i stąd pewnie moja słabość do tej trylogii.
Ten film to ciągła rozmowa, plus podróż. Jeśli nie macie ochoty uważnie się  przysłuchiwać to nie będzie wam się podobać.
Mój Pałkus mówi: ” co za nuda, cały czas gadają..” 😉
co oglądać jesienią?

12.Dzikie Łowy”, 2016

Co to za dziwny film! Z takimi zwrotami akcji, że hej!
Rzecz dzieje się w Nowej Zelandii- wspaniała przyroda! Historia jest smutno- śmieszna a ścieżka dźwiękowa do filmu genialna. Długo po obejrzeniu filmu, muzyka została z nami.

Jest to opowieść o  chłopcu, który trafia do rodziny zastępczej, a potem  a potem zaczynają się „dzikie łowy” . Ten film oglądaliśmy całą rodziną.

Wzruszający.

co oglądać jesienią?

13.”Kodachrome”, 2017

Ci co robili zdjęcia na kliszach będą wiedzieć o co chodzi 😉
Jest tu wszystko co lubię. Mamy Nowy Jork, fotografię i podróż 🙂 Plus dobrą muzykę.

Nie jest to komedia, zdecydowanie dramat, ale z pozytywnym przesłaniem. Opowiada trudną relację ojca i syna.
Świetny jak zawsze Ed Harris w roli wrednego, apodyktycznego ojca i  Jason Sudeikis jako syn, do tego piękna Elizabeth Olsen i Eddie Veder w  tle.

Dla tych co kochają lata 90te ;).

Co oglądać jesienią?

 

Znacie te filmy?
A może macie inne propozycje na to co oglądać jesienią?
Serio, trudno znaleźć coś wartościowego, więc czekam na wasze podpowiedzi.

xxx

 

Poprzedni Next Post

You Might Also Like

Brak Komentarzy

Twój komentarz