lifestyle

Co oglądać jesienią? 13 filmów, które warto zobaczyć

Co oglądać jesienią?

Tak, to już jest  gorący temat. Przedstawiam wam  listę filmów,  które zrobiły na mnie wrażenie w ostatnim roku. Nie są to nowości,
niektóre z nich widziałam dawno temu, mimo to, nadal pamiętam o nich i chętnie wracam. To takie kino, które nie marnuje czasu. Uwielbiam i wam serdecznie polecam!

Let’s start!

1. „Ścieżki” , 2013 z Mią Wasikowską

Ta historia wydarzyła się naprawdę. Pewna dziewczyna postanowiła, ze stadem wielbłądów przejść przez Australię. W filmwebie jest jakaś średna recenzja. Ja byłam tym filmem totalnie oczarowana. Prawdę mówiąc to zrobił na mnie kolosalne wrażenie. Zdjęcia i Mia Wasikowska i wątek podążania za swoim marzeniem. Film drogi i odwagi ;).
Oglądałam z wypiekami na twarzy.
Tu macie zwiastun.

Co oglądać jesienią?

2.”Wspaniała”, 2012

O czym marzy dziewczyna? O pisaniu na maszynie 😉
To francuska komedia z  Romain’em Duris’em. Wizualna uczta dla oka, bajkowy klimat. Historia nie jest jakoś skomplikowana, ale zabawna i bardzo przyjemnie się to ogląda.

Co oglądać jesienią?
Zwiastun tutaj.

3.”Smak życia”, 2002

Wszystkie 3 części. Podróż po Europie, studencka beztroska i przyjaźń na całe życie. Znowu francuski film i znowu Romain Duris.
Pierwszą część widziałam jak sama byłam na studiach i wybierałam się na Erasmusa, kolejna „zaczyna się prawdziwe życie” i trzecia czyli „dorosłe życie nie zawsze jest kolorowe”.

co oglądać jesienią?

4. „Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie”, 2016

Pewnie wszyscy już to widzieliście. Tym razem włoski film z Kasią Smutniak. Grupa przyjaciół spotyka się na kolacji u jednej z par. I zaczyna się: co by było jakbyśmy zaczęli zaglądać sobie w telefony? Jakieś tajemnice?
Ha, bardzo fajne kino!

Co oglądać jesienią?

5. „Spadkobiercy” 2011 z Georgem Clooneyem.

To moja ulubiona rola Clooney. Jego bohater jest wyjątkowy: dobry i mądry. Życzyłabym sobie więcej takich bohaterów.
Wdowiec ma do ogarnięcia wiele spraw po śmierci żony. Akcja dzieje się na Hawajach, cóż dodać? Jest pięknie i wzruszająco.
Co oglądać jesienią?

6.The only living boy in New York”, 2017

Lubię filmy z Nowym Jorkiem w tle. To miasto totalnie skradło moje serce i czasem specjalnie szukam filmów, których akcja dzieje się w NY- żeby sobie popatrzeć.
Jednak to tylko jeden plus tego filmu: jest jeszcze Pierce Brosnan i Jeff Bridges i historia, która jest nie do przewidzenia. Głównym bohaterem jest młody chłopak, trochę zagubiony, trochę szukający. Młody intelektualista szukający swojej drogi.
co oglądać jesienią?
7. „Wesele w Sorento”,2012

Ach ten Pierce Brosnan, jest jak dobre wino! Im starszy tym lepszy. Do tego dodać włoskie klimaty, gaje cytryn i wątek miłosny. Przemiły film duńskiej reżyserki Susanne Bier. Cudna rozrywka. Widziałam kilka razy.

Co oglądać jesienią?

8. „Kawalerskie życie”, 2017
Kino, które nie pozostawia obojętnym. Ma w sobie jakiś taki pozytywny ładunek. Co prawda historia nie jest lekka. Jak to w życiu bywa. Pewien wdowiec wraz z synem nastolatkiem przeprowadza się do L.A żeby zacząć nowe życie.

Mądry film o tym jak bywa trudno,ale też o tym jak z tego wyjść.I o bliskości.
Piękny.

Co oglądać jesienią?

9,10,11. „Przed wschodem słońca” 1995, „Przed zachodem słońca”2004  ,„Przed północą” 2013

Ethan Hawke i Julie Delphy. Zaczyna się w latach 90tych i stąd pewnie moja słabość do tej trylogii.
Ten film to ciągła rozmowa, plus podróż. Jeśli nie macie ochoty uważnie się  przysłuchiwać to nie będzie wam się podobać.
Mój Pałkus mówi: ” co za nuda, cały czas gadają..” 😉
co oglądać jesienią?

12.Dzikie Łowy”, 2016

Co to za dziwny film! Z takimi zwrotami akcji, że hej!
Rzecz dzieje się w Nowej Zelandii- wspaniała przyroda! Historia jest smutno- śmieszna a ścieżka dźwiękowa do filmu genialna. Długo po obejrzeniu filmu, muzyka została z nami.

Jest to opowieść o  chłopcu, który trafia do rodziny zastępczej, a potem  a potem zaczynają się „dzikie łowy” . Ten film oglądaliśmy całą rodziną.

Wzruszający.

co oglądać jesienią?

13.”Kodachrome”, 2017

Ci co robili zdjęcia na kliszach będą wiedzieć o co chodzi 😉
Jest tu wszystko co lubię. Mamy Nowy Jork, fotografię i podróż 🙂 Plus dobrą muzykę.

Nie jest to komedia, zdecydowanie dramat, ale z pozytywnym przesłaniem. Opowiada trudną relację ojca i syna.
Świetny jak zawsze Ed Harris w roli wrednego, apodyktycznego ojca i  Jason Sudeikis jako syn, do tego piękna Elizabeth Olsen i Eddie Veder w  tle.

Dla tych co kochają lata 90te ;).

Co oglądać jesienią?

 

Znacie te filmy?
A może macie inne propozycje na to co oglądać jesienią?
Serio, trudno znaleźć coś wartościowego, więc czekam na wasze podpowiedzi.

xxx

 

Poprzedni

You Might Also Like

Brak Komentarzy

Twój komentarz