RECENZJE

Gdzie kupić rybę w Warszawie?

Udało mi się w końcu trafić na TARG RYBNY na placu Powstańców Warszawy. Targ jest już od jakiegoś czasu, ale jakoś miałam, wstyd się przyznać, uprzedzenie, że o to, kolejne hipsterskie miejsce.
A to nie 🙂 Zupełnie inaczej.

Co można tam kupić?

Okazało się, że tam są naprawdę RYBY  i to w dużym wyborze. Można kupić świeżą morską bądź słodkowodną sztukę. Ceny są przystępne ( w porównaniu z bazarem przy Sadybie 😉 ), chociaż jest drożej niż w Makro.
Oprócz świeżych jest też masa  ryb wędzonych,  marynowanych, różnych przetworów oraz owoców morza. Jest w czym wybierać.

Co można tam zjeść?

Dodatkowo można też zjeść na miejscu. Oprócz rybnych opcji są wątki orientalne (pierożki, makarony, kuchnia indyjska), francuskie (ślimaki po burgundzku) czy chorwackie. Jest też stoisko z domową kuchnią, można kupić zupę w słoiku ( 😉 ), świeży sernik ( drogi, za taki 5m pasek zapłaciłam 35 zł :(, nie pamiętam ile dokładnie ważył) .

Spróbowałam  też rolkę  (sushi) z łososiem- cholera, zapomniałam jak to stanowisko się nazywało :(, była PYSZNA!

Do domu kupiłam 3 płaty świeżego halibuta, którego uwielbiam! Był doskonały.

 
Jednym słowem wrócę na pewno. Dobrze, że się tam wybrałam osobiście. Podobał mi się klimat i to, że można zjeść na miejscu. Trochę to taka namiastka  „mercato” z południowych krajów. Bardzo mi tego brakuje u nas.

 

TARG RYBNY W PIĄTKI 12-20H-PLAC POWSTAŃCÓW WARSZAWY

Poprzedni Next Post

You Might Also Like

Brak Komentarzy

Twój komentarz