INNE, pieczone/gotowane

Kwiaty cukinii z Certaldo

Składniki:

kwiaty cukinii
ser ricotta
pesto z bazylii
suszone pomidory

Kwiaty nadziałam ricottą, suszonymi pomidorami i pesto z bazylii. Usmażyłam je na maśle i podałam z sosem pomidorowym.

 

Florencja nas pokonała. Pojechałam tam nastawiona na, hm sama nie wiem na co, na kulturę? Kontakt z PRAWDZIWĄ sztuką, którą widziałam tylko w albumach.
Jednak natłok ludzi i jakiś taki chaos na ulicach, to że nie można przejść na drugą stronę chodnika bo wpada się z jednej wycieczki w drugą. I to, że kolejki- nawet z biletami w ręku!- były na 1,5h czekania. To wszystko potwornie mnie zmęczyło i sprawiło, że marzyłam, żeby zwiać z tego miasta asap!

Chociaż widok z placu Michała Anioła na miasto jest nieziemski!!

Wcześniej zaliczyliśmy Sienę, mniejszą i jakąś taką bardziej przyjazną. Chociaż powiem wam, że tam pierwszy raz zetknęłam się z kawiarnią w bardzo turystycznym miejscu, która w toalecie nie miała klamek a przy zlewie kurków do odkręcenia wody..
Dobrze, że tam piliśmy tylko cappuccino 😉

Dzisiaj siedzimy na wsi. Słucham pszczół i cykad.
Obudziłam się z myślą o czymś pysznym i w naszej nieco improwizowanej kuchni zrobiłam omlet z dżemem malinowym. Wiecie, że LAMPONI to maliny?

Potem naszła mnie fantazja na zrobienie kwiatów cukinii. Jest teraz na nie sezon tutaj.
Jak na pierwszy raz, i warunki jakie tu mam, wyszło molto bueno!

Poprzedni Next Post

You Might Also Like

2 komentarze

  • Odpowiedź Marcin C. 29 czerwca 2017 at 09:46

    To ja mam pytanie z tytułu organizacyjnych – gdzie można kupić cukinie nie pozbawione kwiatów? 🙂 Bo do tej pory widywałem wyłącznie te pozbawione kwiatów.

    • Odpowiedź admin 30 czerwca 2017 at 15:46

      No właśnie, to wcale u nas nie jest proste. We Włoszech, były w każdym supermarkecie. W Polsce, czasem spotykam je na bazarze, ale to rzadko się zdarza niestety.

    Twój komentarz